Browar Jedlinka

Województwo dolnośląskie kusi wieloma atrakcjami, definiującymi podróżowanie i zwiedzanie w całkowicie nowy sposób. Jeden z najważniejszych punktów na mapie każdej wycieczki, która ukierunkowana jest na poznawanie lokalnych atrakcji, to Browar Jedlinka. To historyczne miejsce przepełnione jest pozytywną energią, udzielającą się wszystkim zwiedzającym. Stosunkowo niedawno odnowiony obiekt nawiązuje do XIX-wiecznych tradycji i jest doskonałym miejscem do spędzania wolnego czasu.

Przypałacowy Browar to nieodłączna część majątku Jedlinka, który pozostaje w jego obrębie od pokoleń. Choć początki jego powstania nie są do końca znane, wiadomo, że przeniesienie go do nowej oficyny zawdzięcza działalności Carla Kristera. Zadbał on o jego rozwój, a także umożliwił wybudowanie ogródka dla gości z miejscem przeznaczonym do występów pałacowej kapeli. Miejscowa atrakcja przypadła do gustu nie tylko mieszkańcom Jedlinki, ale również przybywającym turystom. Wszystko się zmieniło za sprawą I wojny światowej, podczas której Browar Jedlinka popadał stopniowo w ruinę wskutek zawirowań politycznych i gospodarczych. Na szczęście nowi właściciele zdecydowali się na renowację tego wspaniałego miejsca, które ponownie jest dostępne dla zwiedzających.

Browar Jedlinka

Zachwyć się Jedlinką i wybierz się do miejscowego Browaru!

Chcesz poznać tajniki warzenia regionalnego piwa? Umów się na wycieczkę po Browarze Jedlinka wraz z degustacją! Zwiedzisz część produkcyjną, dowiesz się, w jaki sposób wytwarzane jest miejscowe piwo, a następnie poznasz jego smak. Jeżeli po części degustacyjnej, będziesz chciał znaleźć miejsce noclegowe to zarezerwujesz je w pobliskim Hotelu Charlotta ***, Pensjonacie Petite Charlotta. Ponadto w miejscu tym zjesz niezwykle smacznie i zdrowo.

Przekonaj się o pięknie tej okolicy, przyjaznych cenach, a także różnorodności atrakcji, które na Ciebie czekają i oddaj się im w pełni. Browar Jedlinka czeka na Ciebie! Zarezerwuj swój czas na wizytę już dziś!