Zdobywanie szczytów gór: Chełmiec, Trójgarb, Wielka Sowa

Nie pozwól, by doskwierały Ci nuda i monotonia. Wolne weekendy lub urlop, zamiast przed telewizorem można spędzać aktywnie w gronie znajomych, rodziny lub samotnie. Możliwości jest wiele, ale nic nie daje takiej satysfakcji, jak zdobywanie szczytów gór. Warto pamiętać, że w Polsce mamy nie tylko Tatry czy Karkonosze, ale też nieco mniejsze masywy, które zdecydowanie warto odwiedzić. Wiele do zaoferowania mają Góry Wałbrzyskie oraz na czele z Borową, Trójgarbem czy też Chełmcem. Jeżeli chcesz skompletować Koronę Gór Polski, to ostatni z wymienionych szczytów powinien stać się dla Ciebie obowiązkowym punktem na mapie, mimo że to Borowa jest wyższa o niecałe 3 metry! Odwiedź też Góry Sowie ze wspaniałą Wielką Sową.

Zdobywanie szczytów gór szlakami dla całych rodzin

Co jest pięknego w Wałbrzyskich górach, że warto się w nie wybrać? Przede wszystkim na każdy z wymienionych powyżej szczytów można wybrać się z całymi rodzinami. Szlaki turystyczne zostały stworzone w taki sposób, by zaspokoić potrzeby zaawansowanych wspinaczy, jak i zwykłych turystów, którzy szukają ucieczki od trudów dnia codziennego i miejskiego zgiełku i chcą nacieszyć się wspaniałymi widokami. Te są niesamowite i momentami aż zatykają dech w piersiach! Pozytywne wrażenia jeszcze bardziej potęguje fakt, iż na szczytach Borowej oraz Trójgarbu stworzono nowe wieże widokowe, z których roztacza się piękna panorama na Góry Wałbrzyskie. Niemniej urokliwe krajobrazy można ujrzeć na Chełmcu oraz Wielkiej Sowie, gdyż tam też jest szansa skorzystania z wieży widokowych.

Podziwiaj przyrodę i poczuj siłę natury, doceniając jej piękno

Świetnie wyznaczone szlaki turystyczne pozwolą Ci cieszyć się życiem i poczuć energię, która unosi się w powietrzu na tamtejszych terenach. Bliskość przyrody dodatkowo powoduje, że chce się chłonąć każdą chwilę i ma się wrażenie, że czas zatrzymuje się w miejscu. Można w pełni oddać się aktywnemu odpoczynkowi i spacerować po lesie z uśmiechem na ustach. Przyjedź więc drogi turysto w Góry Wałbrzyskie oraz Sowie i przekonaj się o pięknym obliczu opisywanych masywów oraz szczytów na własne oczy.