Wieża widokowa na wzgórzu Gedymina

Województwo dolnośląskie zachęca do przyjazdu pięknymi krajobrazami, a także wieloma atrakcjami turystycznymi. Jednym z najnowszych punktów na mapie, który zdecydowanie warto odwiedzić, jest wieża widokowa na szczycie Wzgórza Gedymina w Szczawnie-Zdroju. Powstała ona na miejscu swojej poprzedniczki, zbudowanej jeszcze w XIX wieku. Z wieży można podziwiać w pełnej okazałości roztaczające się tereny. Jeżeli chcesz więc spędzić miło weekend i znakomicie się przy tym bawić, a jednocześnie nie lubisz wymagających szlaków, to z całą pewnością ta atrakcja jest dla Ciebie!

Przyjemny spacer w urokliwej okolicy

Wieża widokowa na szczycie Wzgórza Gedymina w Szczawnie-Zdroju jest idealnym miejscem do spędzania czasu z rodziną i małymi dziećmi. Droga na szczyt prowadzi bowiem szerokim, leśnym duktem i co jest jej największą zaletą, nie jest specjalnie wymagająca ani długa. Przebycie jej całej spokojnym spacerowym tempem powinno zająć około pół godziny. Szlak jest przyjemny do tego stopnia, że da się po nim prowadzić dziecięce wózki. Warto również zaznaczyć, że Wzgórze Gedymina zwane jest również Górą Parkową, gdyż znajduje się w Parku Zdrojowym i liczy 532 m n.p.m. Sama wieża widokowa osiąga za to 33 metry, a krajobraz roztaczający się z jej ostatniego piętra jest wprost niesamowity. Osoby chcące dojechać samochodem w pobliże Wzgórza powinny wybrać się do Słonecznej Polany w Szczawnie-Zdroju. Można zostawić tam auto na bezpłatnym parkingu, a dzieci z pewnością ucieszą się na myśl o wybudowanym placu zabaw.

Podziwiaj piękno Borowej, Chełmca oraz Trójgarbu

Wieża na Wzgórzu Gedymina wznosi się powyżej korony drzew, dlatego też czekają na Ciebie oszałamiające widoki. Z ostatniego piętra możesz podziwiać piękny krajobraz Gór Sowich i Wałbrzyskich, z których na pierwszy plan wysuwają się szczyty Borowa, Chełmiec oraz Trójgarb. Niesamowity pejzaż pozwoli Ci na zrobienie wielu malowniczych fotografii, stanowiących doskonałą pamiątkę. Jeżeli więc dysponujesz chwilą wolnego czasu i chcesz zaznać odrobiny spokoju, odpocząć w urokliwej górskiej scenografii lub szukasz miejsca na niezbyt wymagający spacer, udaj się do Szczawna-Zdroju i koniecznie odwiedź Wzgórze Gedymina!