Wieża widokowa na Borowej

Jeżeli fascynują Państwa piesze wędrówki oraz piękne widoki, to z całą pewnością nie powinni Państwo ominąć Gór Wałbrzyskich zaliczanych do Korony Sudetów oraz Korony Sudetów Polskich. Ich najwyższy szczyt, czyli Borowa, ma wysokość 853 m. n.p.m. i od stosunkowo niedawna może „pochwalić” się on nie lada atrakcją w postaci wspaniałej wieży widokowej. Wydaje się być on dużo większy aniżeli w rzeczywistości ze względu na strome stoki oraz dużą wybitność szczytów tych gór, czego można doświadczyć, wchodząc na niego jednym z dostępnych szlaków.

Wieża widokowa na Borowej to piękno w czystej postaci

Warto zaznaczyć, że w przeszłości, a dokładniej rzecz ujmując, w połowie ubiegłego stulecia, na Borowej stała inna budowla, a mianowicie triangulacyjna drewniana wieża. Obecnie nie można jednak jej zobaczyć, gdyż została ona rozebrana. Na jej miejsce powstała wieża widokowa. Borowa to bardzo często niedoceniana góra, gdyż podczas wykonywanych pomiarów do Korony Gór Polski, za wyższy szczyt uznano Chełmiec. Niemniej, nie jest to prawda, gdyż „Czarna Góra” jest wyższa o 2,3 metra.

Kolejnym z niezaprzeczalnych faktów są przepiękne, roztaczające się krajobrazy. Wieża widokowa na Borowej pozwala na podziwianie czterech stron świata, a przy dobrej pogodzie można zobaczyć m.in. Wielką Sowę, masyw Ślęży, Śnieżkę, a nawet wrocławski Sky Tower. Na sam szczyt prowadzi wiele turystycznych szlaków, a każdy z nich jest niewątpliwie warty bliższego poznania. Niektóre z nich pozwalają na wspinaczkę wraz z małymi dziećmi, gdyż nie są specjalnie wymagające.

Wieża widokowa na Borowej to atrakcja dla całych rodzin

Wraz z pojawieniem się wieży widokowej na Borowej zmieniło się postrzeganie samej „Czarnej Góry”. W przeszłości szczyt ten był kolejnym punktem na liście miłośników górskich wędrówek, a obecnie stał się wspaniałą atrakcją dla całych rodzin, które mogą spędzić ze sobą miło czas, rozpalić ognisko w wyznaczonym do tego miejscu czy też schronić się w wiacie. Kierowcy swoje samochody mogą zostawić na parkingu przy ulicy Pokrzywianka, skąd następnie najlepiej udać się na czarny oraz czerwony szlak.