Trasy rowerowe – Rowerowa 500

Miłośnicy aktywnego wypoczynku z pewnością nie będą zawiedzeni, jeśli wybiorą się w okolice Jedliny-Zdroju. Gmina ta wraz z dwoma sąsiednimi gminami: Walimią i Głuszycą powołały do życia inicjatywę o nazwie „Rowerowa 500”. Jest to projekt skierowany osób uwielbiających jazdę na jednośladzie. Obejmuje on ponad 500 kilometrów oznakowanych tras rowerowych o różnych stopniach trudności (począwszy od łatwych przez średnie, a skończywszy na trudnych), dzięki czemu każdy entuzjasta poruszania się na dwóch kółkach znajdzie z pewnością coś dla siebie.

„Rowerowa 500” to wspaniała atrakcja dla osób kochających aktywne zwiedzanie

Wokół malowniczej okolicy Jedliny-Zdroju wytyczono osiem tras rowerowych, biegnących po drogach asfaltowych, leśnych czy też szutrowych, co daje wiele możliwości aktywnego spędzania czasu. Zadowoleni będą zarówno entuzjaści górskich zjazdów i wycieczek, jak i miłośnicy spokojnej jazdy po terenach krajoznawczych. Z tego też względu okolice Jedliny-Zdroju, a także trasy przebiegające na terenie innych gmin, czyli Walimii oraz Głuszycy są idealne dla osób zwiedzających samotnie, dla par, a także dla rodzin z dziećmi.

Dolny Śląsk jest pełny niesamowitych zabytków oraz pięknych krajobrazów, a „Rowerowa 500” to projekt, dzięki któremu można odkryć większość z nich. Pałace, zamki, tajemnicze podziemne niemieckie kompleksy czy też wspaniałe okolice otoczone czterema pasmami górskimi: Gór Sowich, Kamiennych, Suchych i Wałbrzyskich – to wszystko czeka na Państwa, jeśli zdecydują się Państwo na odwiedzenie tego wspaniałego i tajemniczego regionu Polski.

Wypożyczalnie rowerów, serwis jednośladów, czyli wszystko pod ręką, by skorzystać z „Rowerowej 500”

Jeżeli nie mają Państwo ze sobą własnego roweru, nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać z jednej ze znajdujących się na terenie Jedlinki-Zdroju dobrze zorganizowanej wypożyczalni np. pałacowej wypożyczalni rowerowej czy też w parku linowym. Dowiedzą się Państwo także o miejscach, w których można naprawić swój jednoślad czy też go umyć. Ponadto uzyskają Państwo informacje o trasach przeznaczonych dla zaawansowanych, jak i początkujących miłośników rowerowego zwiedzania. Dla tej drugiej grupy osób fantastycznym rozwiązaniem jest wynajęcie przewodnika.