Trasa Active

Wolny czas można spędzać na wiele sposobów, dlaczego więc nie robić tego aktywnie w malowniczo położonych terenach? Znajdująca się w województwie dolnośląskim Jedlina Zdrój ma do zaoferowania wiele atrakcji, które zachwycą Cię swoją wyjątkowością oraz ogromnymi możliwościami. Niewątpliwie jedną z nich jest urokliwa trasa Active łącząca sąsiadujące ze sobą gminy – Głuszycę, Walim i Jedlinę-Zdrój. To znakomicie zorganizowane szlaki turystyczne znajdujące się w przyjaznych dla poszukujących aktywnego wypoczynku Górach Wałbrzyskich i Górach Sowich.

Trasa Active, czyli trasa dla wszystkich pasjonatów zwiedzania i wielbicieli pięknych widoków

Liczące ponad 50 km turystyczne szlaki są znakomitym rozwiązaniem nie tylko dla wszystkich osób kochających spacery po górach, ale także dla miłośników biegania, jazdy na hulajnodze i wrotkach czy też nordic walkingu. Ze względu na różnorodny stopień trudności uważa się trasy te za dobrze zorganizowane i przeznaczone dla rodzin, grup preferujących piesze i rowerowe wyprawy/wycieczki po tak malowniczej okolicy. Podczas pokonywania trasy Active znajdziesz wiele drogowskazów informujących o najważniejszych atrakcjach tej okolicy (trzech wymienionych gmin). Jeżeli więc chcesz poznać lepiej Jedlinę Zdrój i sąsiadujące miejscowości, a przy okazji spalić zbędne kalorie i przy tym się świetnie bawić, koniecznie musisz wybrać się w te strony.

Jakie punkty można spotkać na trasie Active?

Opisywana trasa otacza Kompleks Active Jedlina, czyli obiekt na terenie, którego znajdują się: skate park, dwa boiska treningowe, stadion z pełnowymiarowym boiskiem piłkarskim, plac zabaw dla dzieci, wybieg z przeszkodami dla psów, a także lodowisko plenerowe. Rokrocznie odbywają się tutaj imprezy i wydarzenia sportowe zarówno dla dzieci, jak dorosłych. Poza tym to znakomite miejsce dla spokojnego relaksu i odpoczynku ze wspaniałym widokiem na roztaczające się Góry Wałbrzyskie.

Idąc trasą Active napotkasz po drodze:

  • Pałac “Jedlinka”,
  • Browar “Jedlinka”,
  • Pijalnię Wód Mineralnych “Charlotta”,
  • Kompleks “Active Jedlina“ Boiska Piłkarskie i bieżnię lekkoatletyczną,
  • Kompleks “Active Jedlina“ Plac Zabaw,
  • Punkt widokowy przy ul. Wałbrzyskiej,
  • Park Północny – Polanę Słoneczną i Aleję Brzozową,
  • Plac Zdrojowy, Fontannę i rzeźbę Charlotty.

Oczywiście to wyłącznie kilka z wielu atrakcji, które czekają na Ciebie na miejscu. Wybierz aktywny wypoczynek, wybierz urokliwe szlaki turystyczne w Górach Wałbrzyskich i Sowich!