Kościół Pokoju w Świdnicy

Goście Hotelu Charlotta*** mają wyjątkową okazję do odwiedzenia niezwykłego zabytku wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, jakim jest Kościół Pokoju w Świdnicy. Ta imponująca, największa drewniana (ale wybudowana “bez gwoździa”) protestancka świątynia w Europie nie tylko zachwyca barokowym wnętrzem, ale także oferuje możliwość posłuchania muzyki organowej na największych organach piszczałkowych w regionie. Jest to miejsce, którego zwiedzanie pobudza zmysły i zapewnia satysfakcję z pobytu, będąc jednocześnie jedyną tak bogatą luterańską enklawą w Polsce.

Wszystko, co warto wiedzieć o Kościele Pokoju przed jego zwiedzeniem!

Kościół Pokoju w Świdnicy z jego wyjątkowym wystrojem i architekturą jest perłą baroku i jednym z najcenniejszych zabytków UNESCO w regionie. To miejsce, które przyciąga zarówno miłośników historii, jak i sztuki, oferując wgląd w bogactwo kulturowe epoki. Odkryj imponujące wnętrze obiektu otoczone historycznym cmentarzem, starodrzewem i architekturą z minionych wieków.

Atrakcje czekające na turystów w Kościele Pokoju!

Kościół Pokoju w Świdnicy, którego zwiedzanie proponujemy w Hotelu Charlotta***, to nie tylko miejsce kultu, ale i centrum kulturalne. Goście mogą tu doświadczyć:

  • koncertów barokowej muzyki organowej,
  • zwiedzania świątyni z lektorem,
  • spacerów po Placu Pokoju.

Dodatkowo Dom Dzwonnika oferuje bezpłatną wystawę sztuki z historycznymi przedmiotami związanymi z kościołem luterańskim.